Чи потрібний грумінг собакам?

 


Це питання задають багато власників собак, не усвідомлюючи важливості догляду за вовною вихованця. Грумінг - це не тільки створення модної стрижки та укладання, а й профілактика серйозних захворювань. Навіщо собаці потрібна шерсть? Вовна тварини виконує життєво важливі функції. Вона є бар'єром між несприятливими умовами довкілля та організмом вихованця.

 


 Пухнасте хутро складається з 3 видів волосся: 1. М'який підшерстя, схожий на пух, необхідний збереження тепла. У собак, які живуть на вулиці, він густий, що щільно прилягає до тіла. Південні і домашні побратими мають такий гарний захист. Їх підшерстя тонше, а в деяких порід зовсім відсутня. 2. Остове або криюче волосся йде слідом за підшерстком, прикриває його і захищає від намокання. У вихованців, що живуть у теплих регіонах, шар, що криє, щільно прилягає до тіла, тому собаки там частіше зустрічаються гладкошерсті. 3. Покривний шар – довгий, жорсткий та густий. Він покриває вразливі місця на тілі та оберігає організм тварини як від холоду, так і від прямих сонячних променів. Породні риси поширюються тільки на підшерстя і форму волосся, яка може бути прямою, хвилястою, спіральною, вигнутою, з надломом і кільцеподібною. Періодично вовна змінюється. Линяння у дорослого та здорового собаки проходить двічі на рік.

Також існують: 1. Вікова линяння. Вона не залежить від пори року і зустрічається у щенят. Малюки з'являються на світ з коротким і тонким волоссям. Виростаючи, їхня вовна змінюється на більш щільну та жорстку. 2. Линяння, пов'язане із закінченням годування цуценят. Вагітність та лактація впливають на організм самки. Гормональна система постійно перебудовується, що позначається як шерсть. 3. Випадання вовни внаслідок захворювань. Шкірний і волосяний покрив сигналізують, якщо в організмі вихованця стався збій. Якщо ви помітили, що у вашого чотирилапого друга постійно випадає шерсть, можливо, це лише реакція на недостатньо збалансоване харчування. Необхідно переглянути раціон та додати до нього прийом вітамінно-мінерального комплексу. Для цього краще звернутися до ветеринарного дієтолога. Проте алопеція може бути симптомом серйозніших проблем: • алергія чи аутоімунні захворювання; • стрес (зміна місця проживання, розставання з господарем, поява нового члена сім'ї); • онкологія; • дерматози та дерматити; • паразити; • отруєння організму хімікатами; • вроджені вади. Якщо ви помітили погіршення як шерсть або лисі ділянки шкіри, негайно покажіть собаку ветеринарному лікарю. Тільки фахівець може поставити точний діагноз та призначити дієве лікування. Красива доглянута шерсть забезпечує вихованцю здорове та комфортне життя. Для цього необхідно регулярно проводити грумінг, поєднуючи відвідування грумеру та щоденний домашній догляд.

Що таке "грумінг"? Грумінг - це комплекс процедур, спрямований на підтримку доглянутої зовнішності тварини. Крім стрижки та миття вовни, собаки потребують чищення очей, вух та зубів, підстригання кігтів. Основні процедури, які проводять для вихованців:

1. Миття. Незалежно від породи, типу вовни, частоти прогулянок на вулиці, собаки теж мають приймати ванни. Влітку великого вихованця можна помити за допомогою садового шланга з теплою водою. Взимку – процедуру слід проводити в опалювальному приміщенні. Вода має бути теплою, але не надто гарячою. Інакше окріп може призвести до опіків та подразнення шкіри. Мити вихованця потрібно лише спеціальними шампунями. Кошти гігієни для людей не підходять тваринам! Важливо! Якщо у вашого улюбленця густа шерсть, схильна до утворення ковтунів, спочатку добре розплутайте їх, а потім приступайте до банним процедурам.

2. Стрижка. Навіть короткошерсті вихованці потребують видалення зайвої вовни. Бажано, щоби стрижку проводив професійний грумер. Фахівець вміє знайти підхід навіть до самого примхливого пса. Процедура може бути виконана декількома способами: • стрижка – рівномірне вкорочування вовни, що відросла; стрипінг - позбавлення від вже мертвих волосків не линяє собаки

3. Стрижка пазурів. Цю процедуру необхідно проводити найчастіше. Якщо не вкорочувати пазурі собаки, вони будуть рости і скручуватися в спіраль. В результаті вихованець кульгатиме, оскільки будь-який крок завдає біль. Більше того, пазурі почнуть викликати усунення суглобів і впиватися в подушечки лап, призводячи до інфекцій. У нігтьовій пластині тварини знаходяться судини, які легко зачепити, тому процедуру стрижки кігтів виконують за допомогою когтерезів або спеціальних секаторів.

4. Догляд за очима. Догляд за очима залежить від особливостей породи. У вихованців з плескатою мордочкою (мопси, пекінеси та ін) часто виділення з очей скупчуються в носових складках, що викликає роздратування в цій галузі. Для шарпеїв і всіх "зморшкуватих" порід характерний заворот повік, тому вони потребують особливого догляду. Довгошерсті собаки з чубчиком на мордочці (тер'єри, ши-тцу та страждають від накопичення виділення під очима та навколо носа. Скупчення вологи можна прибрати за допомогою марлі, змоченої спеціальним засобом для догляду за очима. Краплі використовують для лікування та профілактики захворювань, лосьйон – для очищення слизової оболонки. Важливо! Ватний тампон краще не використовувати, щоб волокна не залишилися всередині, доставляючи дискомфорт.

5. Догляд за вухами. Під час грумінгу необхідно подбати і про вушка. Догляд за ними має бути щоденним. Не забувайте оглядати вихованця щодо виникнення вушного кліща або отиту. Без регулярної гігієни захворювання можуть перерости у хронічну стадію. Краплі для вух спрямовані на лікування проблем, що вже виникли. Лосьйон застосовують для профілактики та гігієни. 6. Догляд за зубами. Красива, біла "усмішка" потрібна не тільки людям, а й собакам. Догляд за ротовою порожниною необхідно здійснювати за допомогою спеціальної зубної пасти, щітки. Для профілактики виникнення зубного каменю можна радувати пса смачною паличкою. Повсякденний та виставковий грумінг Повсякденний грумінг - це частина турботи про вихованця.

Кількість та частота процедур залежать від породи собаки. Проте основний комплекс слід проводити регулярно. Виставковий грумінг проводять для собак-учасників різних конкурсів та виставок. Зазвичай, до нього входять: • миття вовни спеціальними шампунями та кондиціонерами; • використання косметики для створення укладання; • чищення вух, очей та зубів; • стрижка пазурів; • фарбування вовни. Професійний грумер за допомогою стрижки та укладання приховає недоліки анатомії вихованця та створить найбільш виграшний образ для нього.

Домашній грумінг чи відвідування салону?

У відвідуванні грумінг-салону є свої переваги: 1. Більшість вихованців не люблять гігієнічні процедури. Звичайне миття може стати стресом для собаки та її господаря. Стрижка пазурів і чищення вух здаються взагалі нездійсненним завданням. Кваліфіковані грумери, як психологи, знайдуть підхід до кожного, навіть самого полохливого вихованця. 2. Стрижка вовни – це досить складний процес. Не можна просто вкоротити хутро, що виросло. Необхідно зістригти його рівномірно, щоб усі частини тулуба були під захистом. У салоні собаці проведуть повний комплекс послуг. Будинки необхідно підтримувати охайну зовнішність вихованця.

 Корисні висновки

1. Шерсть – це захисний бар'єр між організмом та несприятливими умовами довкілля. 2. Грумінг включає догляд за вовною, чистку очей, вух, зубів і стрижку пазурів. 3. Для собак розроблені лінійки доглядових засобів, які дбайливо очищають хутро, роблять його м'яким та блискучим. 4. Для грумінгу недостатньо купити лише щітку. Вам знадобляться кігтерези (або секатор), триммер, силіконова рукавиця. Вибір інструментів залежить від типу шерсті улюбленця. 5. Краще довірити вихованця професійному грумеру. Фахівець знайде підхід та проведе всі процедури без стресу для тварини.

 

 

 

 

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар