Команди

 

Команда «Сидіти»

Ця команда призначена для того, щоб собака могла заспокоїтися, сісти відпочити або зачекати господаря. Наприклад, якщо ви разом переходьте дорогу і зупинилися перед пішохідним переходом. Собака може, навіть на повідку, вибігти на проїжджу частину. Давши їй команду «сидіти», ви будете впевнені, що тварина не створить аварійної ситуації, не буде приставати до перехожих і т. д.

Також ця команда відмінно підійде і вдома, коли потрібно, наприклад, надіти на собаку нашийник або шлею. Можна використовувати цю команду, коли ви даєте вихованцеві корм. Тоді собака не буде стрибати на господаря, кидатися до мисці або виривати їжу з рук.

 


Як навчити команді Сидіти:

Навчати собаку команді «сидіти» потрібно в спокійній обстановці, щоб ніщо не відволікало її увагу. Тварина повинна відчувати себе комфортно.

Візьміть частування в руку, дайте собаці понюхати. Потім підніміть руку над головою тварини так, щоб слідуючи за рукою поглядом, собака підняла голову і села. Поки собака сидить, чітко промовте вголос слово «сидіти». Якщо тварина, як і раніше демонструє бажане поведінку, то похваліть і відразу винагородити його за це і похваліть.

Поступово можна збільшувати відстань між собою і собакою. Якщо тварина, замість того, щоб сісти по команді, підходить до вас – не давайте йому ласощі. Винагороджуйте тварина тільки за виконану дію, яке ви вимагаєте від нього.

Також можна поступово збільшувати кількість часу, протягом якого ваша собака повинна сидіти. Дайте собаці спеціальний сигнал, який покаже, що вона тепер вільна і може робити, що хоче. Цей сигнал подається жестом або словом.

Коли собака добре засвоїть всі етапи виконання команди «Сидіти», можна продовжити дресирування на прогулянці. На вулиці багато відволікаючих факторів. Тому відпрацювання команди на відкритому повітрі буде корисно для закріплення отриманих навичок.

Команда Лежати

Команда «Лежати» дозволяє тварині зайняти певне місце і просто відпочити, відволіктися від дратівливих чинників. Зосередити увагу на господаря та його вимогах. Ця команда буває необхідна в побуті, коли потрібно, щоб собака нікому не заважала якийсь час і спокійно лежала осторонь.

 


Навчаємо команді «Лежати»

Коли собака засвоїть команду «Сидіти», можна продовжити дресирування далі і освоїти команду «Лежати». Посадіть собаку, а потім візьміть ласощі, дайте собаці понюхати, а потім опустіть руку до підлоги. Коли тварина опуститися вниз, за ласощами, груди торкнеться підлоги, можна вимовити вголос команду «Лежати». Потім дати ласощі і похвалити вихованця.

Давайте ласощі однією рукою, а інший показуйте спеціальний жест. Основні команди для дресирування команд завжди супроводжуються особливими жестами. Для позначення команди «Сидіти», зігніть руку в лікті, підніміть кисть вгору і поверніть її долонею до собаки.

Команда «Лежати» супроводжується різким рухом руки вниз, долоня повернена до підлоги.

Поступово збільшуйте відстань між вами і собакою, як і при дресируванні команди «Сидіти». А потім – час виконання вправи. Не забувайте про сигнал, який необхідно подати при завершенні команди.

Команда Стояти

Ця команда просто життєво необхідна для вашої собаки. З її допомогою ви зможете зупинити тварина у будь-який момент, коли вона вчиняє неправильне дію. Наприклад, збирається кудись стрибнути або побігти. Скажімо, слідом за проїжджаючим повз велосипедистом або біжучим людиною.

Цю команду можна застосовувати і в ситуації, коли потрібно зачекати господаря біля супермаркету або кафе. Як, втім, і команди «Сидіти», «Лежати».

 


Як навчати команді «Стояти»

Навчати цій команді найкраще на вулиці, але в спокійній обстановці. Необхідні відносно невеликі відволікаючі фактори.

Перший крок – це попросити собаку виконати команду «сидіти». Потім за поводок або нашийник підняти собаку правою рукою, а ліву підставити під живіт. Коли собака стане вимовити слово «Стояти» і заохотити вихованця.

Наступний етап, коли собака почне самостійно підніматися по команді «Стояти», слід привчити її до спеціального жесту. Він послужить сигналом для виконання цієї вправи. Руку необхідно, згинаючи в лікті, піднімати долонею вгору від стегна до положення в 90 градусів.

Далі слід поступово збільшувати відстань та проміжок часу, протягом якого собака буде стояти. Також, як і при виконанні інших команд, використовуйте сигнал, завершальний команду.

Команда Не Можна

Команди «Можна» – одна з найважливіших у спілкуванні людини і собаки. Якщо вихованець не знає такої команди, їм дуже важко буде управляти. До того ж, така команда може врятувати тварині життя. Наприклад, можна буде зупинити собаку під час прогулянки, коли вона спробує взяти отруєну приманку.

Ні в якому разі не зловживайте цими командами. Вони повинні вимовлятися тільки в тому випадку, коли це дійсно необхідно. Це додасть команді «не Можна» високу значимість.

 


Як підготувати команду «не Можна»

Візьміть в долоню ласощі, піднесіть до носа собаки. Коли тварина спробує взяти його, стисніть долоню і скажіть «не Можна». Повторіть цю вправу кілька разів. Коли собака перестане намагатися взяти ласощі, тыкаться носом руку, подивиться господареві в очі – тільки в цей момент віддайте їй ласощі. Супроводжуватимете це дія словом «Візьми».

Наступний крок – покладіть ласощі на підлогу і повторіть вправу.

Команда Дай

Важлива команда, яка значно полегшить ваше життя з собакою. Уявіть, що по команді «Дай» собака відпустить предмет, який схопила зубами. Наприклад, ваші улюблені туфлі або мобільний телефон, які збиралася трошки погризти.

 


Як навчити команді «Дай»

Це буде весело, оскільки команді «Дай» потрібно навчати під час гри. Візьміть іграшку, розохотьте собаку, щоб вона схопила її зубами. Не відпускайте предмет і заберіть його у собаки, супроводжуючи це дія словом «Дай». Заохотьте вихованця ласощами за те, що він розтиснув зуби і дозволив вам забрати предмет. Повторюйте стільки разів, поки собака не почне віддавати вам іграшку на першу вимогу.

Команда Поряд

Ця чудова команда допоможе вам зробити прогулянку з собакою приємною. Виконуючи цю команду, вихованець не тягне поводок, не відволікається на сторонні фактори і спокійно крокує поруч з господарем. Можна навіть гуляти без повідка, собака не втече і не загубиться.

 


Як навчити команді «Поруч»

Візьміть повідець і частування для собаки в ліву руку. Легкий біг або швидкий крок – одна з умов успішної дресирування цієї команди. Починайте рухатися, і собака піде за ласощами, яке ви ховаєте в руці. Коли переконайтеся в тому, що вихованець не відволікається на сторонні подразники, а завзято біжить поруч, намагаючись заглянути вам в очі – винагородити його смакотою. При цьому повторюйте слово «Поряд».

Якщо собака відволіклася, почала тягнути повідець і гавкати – зупиніться. Дочекайтеся, поки вона заспокоїться і повторіть вправу. Віддавайте ласощі тільки в той момент, коли тварина веде себе правильно – йде або біжить поруч.

Через деякий час, коли собака навчитися бігти поруч, можна змінювати темп на більш повільний. Після засвоєння команди в повільному темпі, слід продовжити дресирування вже без повідка.

Команда «До мене»

Це дуже важлива команда, оскільки допоможе вам навчити собаку в будь-який момент негайно відгукуватися на ваш поклик. Ви зможете спокійно відпускати вихованця гуляти без повідка, відбігати на деяку відстань від вас. Це зробить прогулянки більш насиченими, тварина відпочине від постійного контролю і буде слухатися вас ще краще.

 


Як навчити собаку команді «До мене»

Постарайтеся знайти обгороджена ділянка, де можна почати займатися з собакою. Відпустіть її з повідця. Дайте понюхати і навіть спробувати ласощі, а потім надайте собаку самій собі. Нехай гуляє і насолоджується свободою. Коли собака трохи відвернеться, покличте її: «Кулька (кличка собаки), до мене!». Трохи нахиліться вперед, протягніть по напрямку до неї відкриту долоню з ласощами.

Коли собака побачить, що її кличуть, щоб дати смакоту, вона неодмінно підбіжить. Не віддавайте ласощі відразу, закрийте долоню, випряміться і підніміть руку так, щоб собака села проти вас в очікуванні. Дуже важливий в цей момент зоровий контакт. Тварина повинна дивитися вам в очі. Ось тоді і віддавайте заслужену вкусняшку.

Виконуйте цю вправу протягом прогулянки кілька разів. Давайте команду тоді, коли бачите, що вихованець захопився грою настільки, що вже не помічає господаря.

Відпрацьовуйте команду протягом декількох днів. Коли побачите результат – спробуйте не віддавати собаці ласощі відразу, а задкуючи, пройдіть кілька кроків. Коли собака піде за вами, винагородити її.

Надалі можна повторювати ці вправи вже на відкритій місцевості. Поступово відучуйте тварина від ласощів. Нехай собака зрозуміє, що слова господаря, погладжування – це теж нагорода. Давайте ласощі через раз, потім і зовсім відмовтеся від нього.

Зрештою, можете відмовитися і від похвали, коли команда буде відпрацьована до автоматизму.

Команда «Місце»

Дуже корисна команда, яку можна застосовувати скрізь – і вдома, і на вулиці, і в будь-якому приміщенні або ситуації. Ця команда допомагає собаці зорієнтуватися і вказує, де саме вона повинна перебувати і чекати подальших вказівок господаря.

 


Як навчити команду «Місце».

Привчають собаку до виконання цієї команди на довгому повідку. Вихованець повинен відмінно знати команду «Лежати», тому спочатку слід відпрацювати саме це дія.

Дайте собаці команду «Лежати». Після її виконання, позначте місце, де собака повинна знаходитися, яким-небудь предметом. Маленьким килимком, іграшкою. Покладіть цей предмет прямо перед твариною і вимовте вголос «Місце!». Заохотьте тварина ласощами або погладжуванням.

Тепер треба відійти на кілька кроків назад і підкликати собаку до себе. Потім скомандувати «Місце», повернутися і укласти вихованця біля іграшки або килимка. Винагороджуючи ласощами, добийтеся того, щоб собака зрозуміла, що від неї вимагається.

Потім подзовите собаку до себе, вимовляйте «Місце!», але самі залишайтеся в нерухомості. Нехай тварина сама повернеться і вляжеться поруч з іграшкою.

Надалі предмет потрібно прибрати, і продовжити дресирування. Також, як і при відпрацюванні команд «Сидіти» і «Лежати», застосовуйте спеціальний сигнал, який дає собаці зрозуміти, що вона може бути вільна. Поступово збільшуйте час виконання команди «Місце».

Не забувайте, що під час дресирування потрібно чітко вимовляти слова команд, ні в якому разі не змінюючи їх. Підкреслюйте вимову команди спеціальним жестом. Тоді вас чекає повний успіх, ви зрозумієте, що улюблений вихованець дуже розумний, кмітливий і гідний захоплених похвал. Проявляйте терпіння і наполегливість.

Немає коментарів:

Дописати коментар