Соціалізація та спілкування з джек-рассел-тер'єром

 

1. Зрозумійте, чим соціалізація корисна для джек-рассел-тер'єрів. Соціалізація є процес знайомства цуценя з новими ситуаціями, в яких він вчиться правильно поводитися. Знайомство собаки з новими ситуаціями та людьми вчить її тому, що хороших речей (наприклад, добродушних собак, кішок та людей) боятися не слід. Наляканий собака може ставати агресивним, кусаючись і гавкаючи в тій ситуації, якої вона не може уникнути. Спроба втекти від того, чого не слід боятися, може бути небезпечною. Собаки можуть вибігти на дорогу і бути збиті машинами або вони можуть просто втекти і загубитися.

 

2. Соціалізуйте джек-рассел-тер'єра. Як тільки ви зробите всі необхідні за часом щеплення, можна буде почати брати собаку на прогулянки в парк, водити її людними вулицями та в інші дозволені для собак місця, або можна буде записатися на курси загального дресирування. Якщо у вашому районі немає ніяких курсів дресирування, або ви змушені чекати чергового набору на курси, то ви можете самостійно почати вивчати базові команди та проводити соціалізацію. При цьому можна брати собаку з собою в людні місця, щоб він міг знайомитися з новими людьми та речами. Ви повинні постаратися показати собаці якомога більше різних речей та ситуацій. Наприклад, візьміть її в невелику поїздку на машині і періодично зупиняйтеся, щоб показати джек-расселу навколишнє оточення і дати йому озирнутися. Або запрошуйте до себе додому друзів та їхніх вихованців для знайомства з вашим собакою. Дозвольте собаці спілкуватися з різними людьми та тваринами. Не насідайте на собаку і не намагайтеся підігнати його у питаннях соціалізації. Якщо вона боїться інших тварин, не змушуйте її постійно спілкуватися з ними. Навпаки, не поспішайте, рухайтеся з тією швидкістю, яка дозволить вихованцю відчувати себе комфортно.

 

3. Не беріть джек-рассел-тер'єра на руки, коли поряд знаходяться інші собаки. Якщо так чинити, ваш собака навчиться нервувати і проявляти агресію по відношенню до інших собак. Натомість, при наближенні інших собак постарайтеся тримати вихованця на повідку поруч із собою. Якщо ви бачите, що наближається бродячий або агресивно налаштований собака, негайно покиньте територію разом зі своїм вихованцем на повідку. Слід пам'ятати про те, що зі свого боку джек-рассел-тер'єри можуть бути надзвичайно агресивними по відношенню до собак інших порід і навіть джек-расселів.

 


4. Слідкуйте за джек-рассел-тер'єром під час спілкування з іншими собаками. Так як ця порода відноситься до мисливських, у ній природою закладена агресія. Ніколи не можна залишати свого собаку без нагляду з іншим собакою навіть тієї ж породи. З цієї ж причини не можна бездумно підпускати її до маленьких дітей, невеликих тварин та вихованців, у тому числі до кішок. Щоб частково приборкати агресію собаки, слід забезпечувати її хорошим фізичним навантаженням і активністю. Сумні джек-рассел-тер'єри набагато більш схильні до агресії та деструктивної поведінки.

 


5. Вкажіть собаку на її становище у вашій родині. Так як джек-рассел-тер'єр може вважати себе головним, дайте йому зрозуміти, що господар є ви. Наприклад, після вивчення команди "сидіти" змушуйте собаку сидіти і чекати перед мискою з кормом, поки від вас не надійде дозвіл приступити до їжі. Періодично під час годування собаки забирайте у неї миску, щоб вона розуміла, хто тут насправді головний. Будьте тверді та послідовні з собакою. Не дозволяйте їй робити те, що їй заманеться.

 


6. Забезпечте джек-расселу дворазове щоденне фізичне навантаження. Ви можете брати собаку на тривалі прогулянки до парку або грати з нею в активні ігри. Джек-рассел-тер'єри дуже розумні і будуть змушувати вас скакати з ними доти, доки не вичерпається їхнє невгамовне джерело енергії. Позбутися надлишку енергії можуть допомогти активні ігри на кшталт гри в апорт. Тер'єри люблять цю гру. Джек-рассел-тер'єри люблять, коли за ними ганяються, щоб забрати іграшку. Не вводьте такі ігри у звичку, інакше собака навчиться не приходити до вас, коли ви його кличе. Краще навчіть її команді "дай". Таким чином, ви зможете зберегти своє лідерство навіть у цій грі.

 


7. Купуйте справді міцні іграшки, які можна гризти. Це може сприяти спалюванню надлишкової енергії джек-рассел-тер'єру. Вам чудово підійдуть порожнисті іграшки-головоломки, тому що їх практично неможливо порвати.  Ці іграшки можна заповнити арахісовим маслом і частуваннями, щоб джек-рассел-тер'єру довелося добре попрацювати, здобуваючи собі смачний перекус. Зазвичай для тер'єрів не підходять м'які іграшки, навіть якщо вам вони дуже подобаються. Ваш джек-рассел-тер'єр, ймовірно, просто розірве їх і спробує з'їсти по шматочках, в результаті весь ваш будинок виявиться засипаним шаром набивного матеріалу від іграшки.

 


8. Годуйте джек-рассел-тер'єра живильною дієтою. Виберіть високоякісний собачий корм, який не містить злаків та консервантів. Натомість пошукайте такий корм, який матиме у складі як основний інгредієнт м'ясо, наприклад, баранину або курку. Оскільки всі корми відрізняються один від одного, дотримуйтесь вказаних на їх упаковці інструкцій з дозування. Також вам може знадобитися скоригувати розміри порції, що дається в залежності від віку, розміру і рівня активності вашого джек-рассел-тер'єра. Як загальний орієнтир з годівлі собаки знайте, що джек-рассел-тер'єр зі зростанням у загривку 30 сантиметрів повинен важити приблизно 5,5-6 кілограм.

 


Поради

Якщо у вас є інші дрібні тварини на кшталт хом'ячків, тримайте їх подалі від джек-рассел-тер'єру. Під час прогулянок із собакою намагайтеся тримати її поруч із собою або трохи перед собою. Дуже важливо, щоб собака не тягла вас за собою. Нашийник-вуздечка просто творить дива, зводячи подібну поведінку до мінімуму. Навчіть джек-рассела команді "на ручки", щоб за необхідності брати його. Таким чином, коли вам терміново доведеться взяти собаку в руки, вона з радістю сама стрибне у ваші обійми. Навчання джек-рассел-тер'єра ігор аджиліті також є добрим способом докладання його невгамовної енергії. У багатьох випадках організовуються спеціальні групи та центри, які займаються дресируванням аджиліту та організацією відповідних змагань. На курсах аджиліт собака вчиться швидко долати найрізноманітніші перешкоди, включаючи бар'єри, тунелі та колоди.

 


Попередження

Не спускайте собаку з повідця, поки не опинитеся вдома, або в тому місці, де собака може безпечно бігати на волі. Ця порода дуже швидко бігає. Джек-рассел-тер'єри люблять копати землю. При необхідності для них можна виділити спеціальну ділянку, де їм буде дозволено займатися розкопками, щоб вони не перекопали весь сад. Слідкуйте за тим, щоб не дозволяти цуценяті віком до року кусатися. Якщо ваш джек-рассел-тер'єр схильний прихоплювати вас, вам слід якнайшвидше відвчити його цієї поганої звички.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар